AUTOMOBILIS „VYSTYKLUOSE”

AUTOMOBILIS „VYSTYKLUOSE”

Suradus efektyviausią vidaus degimo varikhų veikimo principą, devynioliktojo amžiaus pabaigoje prasideda atkaklūs mėginimai kuo geriau juos pri-taikyti savaeigiams ekipažams. Bandymų būta be ga¬lo daug — sėkmingų ir ne tokių sėluningų. Beveik kiekviena šalis turi savo pretendentą automobilio išradėjus. Iš viso jų priskaičiuojama apie keturis šimtus, bet paprastai laikomasi tradicinės nuomonės, kad pirmieji automobiliai buvo sukurti 1885 metais Vokietijoje.

automobilis
Pirmieji perkraustymo automobiliai su vidaus degimo varikliu savo išvaizda dar labai panašūs į karietas ir veži-mus, tačiau ne išvaizda nulėmė jų ateitį. Svarbesnis dalykas — automobilio techninės galimybės, leidusios žmonijai, žengiančiai dvidešimtąjį amžių, pa-togiai ir greitai susisiekti. Iš visų tada turėtų trans-porto priemonių automobilis su benzininiu varikliu pasirodė pats tinkamiausias: jis buvo lengvas, pap-rastos formos, turėjo gana tobulai veikiantį variklį, leidžiantį pasiekti didelį greitį ir nuvažiuoti ilgą ke-lią nesustojant. Žmonės, iš pradžių sutikę automobi-lį su neišvengiamai kiekvieną naujovę lydinčiu ne-pasitikėjimu, netrukus prie jo taip priprato, kad pra¬dėjo laikyti kasdienišku daiktu, be kurio labai sun¬ku tvarkyti daugybę savo
Beveik žaibiškai išpopuliarėję automobiliai nus-toja būti eksperimentiniais, brangiais „žaislais”. Europoje ir Amerikoje ima kurtis automobilių fabri¬kai ir gamyklos, formuojasi nauja pramonės šaka, pradedami masiškai gaminti įvairiausių modelių au-tomobiliai, rengiamos automobilių lenktynės — gims¬ta nauja sporto šaka. „Automobilis turi būti priei¬namas kiekvienam”, — tokia teze savo veiklą XX a. pradžioje grindžia Henris Fordas, vienas didžiausių Jungtinių Amerikos Valstijų ir pasaulio automobi¬lių pramonės magnatų. Masinė automobilių gamyba pradėjo automobilizmo epochą, ir šiandien jau skai¬čiuojame, kiek automobilių tenka šimtui šalies gyventojų…

Praėjusio šimtmečio pabaigos „naujagimis” už­duso neįtikėtinai greit.

  1. Kas iš daugelio automobilio išradėjų yra pir­masis?
  2. Kaip Daimleris su Maibachu „padirbinėdami pinigus” sukūrė automobilį?
  3. Kam priklauso pirmojo rusų automobilio kūrė¬jo šlovė?
    4. Kuo prie automobilio tobulinimo prisidėjo ve¬terinarijos gydytojas?
    5. Kodėl Fordas tapo „automobilių karaliumi”?

info paimta: https://lt.wikipedia.org/wiki/Transportas

https://lt.wikipedia.org/wiki/Automobilis